Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.5966 Lv.
GBP GBP 2.17 Lv.
TRL TRL 0.2104 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Ocak 2021
HABERLER » Kırcaali
Başkan Azis: HÖH, milliyetçilerin katılımıyla oluşan ilkesiz koalisyon hükümetlerinde yer almayacak

Başkan Azis: HÖH, milliyetçilerin katılımıyla oluşan ilkesiz koalisyon hükümetlerinde yer almayacak

12 Ocak 2021

BTV’nin “Bu Sabah” programına konuk olan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkan Yardımcısı, Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, “Partimizin yönetimiyle görüşme için Cumhurbaşkanından davet aldık. Bu görüşme gerçekleşecek. Hangi tarihte olursa olsun seçimlere hazırız” diye kaydetti.

Başkan Azis, “HÖH, milliyetçilerin katılımıyla oluşan ilkesiz koalisyon hükümetlerinde yer almayacak” diye konuştu.

Dr. Müh. Azis, “Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu, seçimlerin organize edilmesine ilişkin görüşlerini sundu. Belediye başkanları, oy pusulalarını teslim aldıktan sonra teslim edinceye kadar seçim sürecini aslında kendileri organize ediyor” dedi.

Belediye Başkanının ifadesine göre, belediyeler, minimum sıhhi ve hijyenik gerekliliklere ilişkin sağlık protokolü ile garanti altına alınmalı.

Hasan Azis, “Elimizde böyle bir sağlık protokolü yoksa, seçmenlere seçimlerin güvenli şekilde yürütülmesini garanti edemeyiz” diye ekledi.

Belediye Başkanı, “Seçimleri yürütmek için yazılı prosedürlere ihtiyacımız var. Belediye başkanlarının seçimi gerçekleştirmeye hazır olup olmadığına dair hiçbir şüphem yok. Katılımı artıracak ortak sorumluluk ve güvenliğe sahip olmalıyız” dedi.

Şu anda şiddetli yağışlar nedeniyle barajların taşma riski sorunlarıyla ilgili Dr. Müh. Azis, devletin yeniden inşaatı organize edemediğini söyledi.

Belediye Başkanı, “Barajlar ve mülkiyetleriyle ilgili çözülmesi gereken sorunlar için daha erken uygulanmaya başlaması gereken bir hükümet programı vardı ve devlet bu sorunların çözümü için yeterli düzeyde fon ayırmalıydı” diye kaydetti.

Dr. Müh. Azis, “Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği olarak bizler, özellikle barajların mülkiyetine ilişkin yasal değişiklik fırsatı sunmuştuk” diye ekledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2021-01-14 12:32:55
Türk büyükelçisi gelecekte Türkiye'nin yükselmesini dikkate alarak bulgarların Türkçe öğrenmelerinde yarar var mealinde bir cümle sarf ettiğinde milliyetçi bulgarlar vay bunu nasıl dersin diye yaygara koparmışlardı.

Bulgarların hemen burunlarının dibinde 20 milyonluk İstanbul var, bu devasa şehrin ihtiyaçlarının bir kısmnı bulgarlar karşılasa bulgaristan ihya olur. Ama akıl rafa kalktığında ne olduğu ortada işte.

19 asırda Sultan Mahmut'un Tanzimat denilen yenileşme hareketinin başlamasıyla bulgarlara bir çok iş verildi ve bulgarlarda görülmemiş zenginleşme oldu. Bazı bulgar tarihçiler bu gerçeği nihayet kabul etmeye başladılar.

Maalesef dış güçlerin kışkırtmalarıyla bulgarlar kanlı milliyetçilik yolunu tercih ederek Balkanların gelişmesine korkunç darbe vurdular. Sadece bukgarlar değil tabi, yunanlılar ve sırplar da aynısını yaptılar.

Sonuçta herkes herkesten nefret eder hale geldi. Sadece son zamanlarda makednlarla bulgarların arasındaki nefrete, düşmanlığa bakıldığında bencil milliyetçiliğin nasıl yıkım getirdiğini, ilişkileri arap saçına çevirdiğini herkes görebilir. Maalesef.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

17 OCAK 2021     

-Toplam Vaka Sayısı: 211 736
-Son 24 Saat Yapılan Test Sayısı:4 628
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:233
-Aktif Vaka Sayısı:46 936
-Toplam İyileşen Sayısı:156 326
-Toplam Vefat Sayısı:8 474
-Son 24 Saat Vefat Edenler:17
-Aşı Olanların Toplam Sayısı: 18 332

Kaynak: www.coronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS