Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.5966 Lv.
GBP GBP 2.17 Lv.
TRL TRL 0.2104 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Ocak 2021
HABERLER » Bulgaristan
Barage Group: Yabancı yatırımcılarla çalışmanın avantajı projeleri için "desing&build" hızmetini tercih etmeleridir

Barage Group: Yabancı yatırımcılarla çalışmanın avantajı projeleri için "desing&build" hızmetini tercih etmeleridir

12 Ocak 2021

- Sayın Atanasov, ilk olarak işbirliğiniz ve desteğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Lütfen kendinizi tanıtabilir misiniz?

Varna şehrinde doğdum ve 35 yaşındayım. Almanya'daki Otto-von-Guericke Universität'ın uluslararası programından ekonomi ve finans alanında yüksek lisans derecesine sahip olarak mezun oldum. İnşaat sektöründe ve inşaat proje yönetiminde 11 yıldan fazla profesyonel deneyime sahibim. Almanca, İngilizce ve İspanyolca dillerini akıcı bir şekilde konuşuyorum.

2011 yılından bu yana Bulgaristan’da endüstriyel ve ticari tesislerin projelerinde ana müteahhit olarak imza atmış, Bulgaristan'ın önde gelen ve tanınan inşaat şirketlerinden biri olan Barrage Group inşaat şirketinin yöneticiliğini yapmaktayım.

- Barage Group’un nasıl bir şirket olduğunu, ne zaman kurulduğunu, ve ticaret ortaklarınızdan bahseder misiniz?

Barrage Group, bir Bulgar inşaat şirketidir. Bulgar olduğuna vurguluyoruz çünkü ülke genelinde çalışıyoruz. Ülkenin tüm büyük şehirlerde hayata geçirdiğimiz inşaat projelerimiz var. Oluşturduğumuz ekipte de yer alan profesyonel kişiler, Bulgaristan'ın her yerinden. Endüstriyel ve lojistik bina ve depoların genel inşaatında ana müteahhitiz. ‘Design & build’ ve ‘build to suit’ hizmet alanları dahil olacak şekilde eksiksiz bir mühendislik yelpazesi sunuyoruz.

2011 yılında kurulan şirketimizde 300'den fazla çalışanımız var. İnşaat işlerinin büyük bir kısmını kendi işçilerimiz ve mekanizasyonumuzla gerçekleştiriyoruz.

Son yıllarda şirketler grubu olarak ulaştığımız toplam ciro 90 milyon BGN'yi aştı.

2017 yılında olduğu gibi bu yılın kasım ayında da Bulgaristan İnşaatçılar Odası’nın Sofya İş Temsilciliğinin Büyük İşletmeler kategorisinde 2019 yılının ‘En İyi İnşaatçı’ ödülünü aldık.

2019’da ülkenin en büyük inşaat şirketleri sıralamasında ilk 25’te yer aldık.

Barrage Group EOOD, geçtiğimiz yıl güç kaynağı sistemleri fabrikası ile Yeni İnşaat ve Yeniden Yapılanma Ulusal Sicili tarafından Kırcali bölgesinde ‘Yılın İnşaatçısı’ olarak ödüllendirildi.

Bizim ana müşterilerimiz; Bulgaristan pazarına giren ve ülke çapında üretim, depolama ve ticaret faaliyetlerini genişleten, ekonominin farklı sektörlerinden uluslararası şirketlerdir. Bu yatırımcıların Bulgaristan pazarı hakkında bilgileri gittikçe artmakta olup büyük bir kısmı ile çalışmak kolaydır. Başta Almanya olmak üzere geldikleri ülkelerde inşaat sektöründeki onlarca yıllık geleneğin sonucu olan belirli ve özel istek ve şartları vardır.

Yabancı şirketler ile çalışma ve bu kapsamda referans sayılan tesislerin tamamlanmasından edindiğimiz tecrübemiz sayesinde gerek çalışma ve karşılıklı beklentiler gerekse elde edilen neticeler bizim için herhangi bir sürpriz yaratmaz. Aksine kalıcı bir iş ortaklığı yaratıyor. Gerçek şu ki, bir müşteri için bir projeyi tamamladığımızda, karşılıklı güvene dayanarak sonraki projelerini de biz yapıyoruz. Bu aslında müşterinin ana müteahhidinden memnun olduğunu gösterir.

Yabancı yatırımcılarla çalışmanın bir diğer avantajı da projeleri için ‘design & build’ hizmetini tercih etmeleridir. Bu, profesyonel deneyimimizi geliştirmemize ve çok iyi bir fiyata yüksek kalite, doğru mühendislik çözümleriyle ve tüm bunlar çok iyi bir zamanda elde edilebilir eksiksiz bir ürün sunmamızı sağlayan bir mühendislik katma değer hizmetidir.

- COVİD 19 krizi inşaat sektörüne nasıl yansıdı ve şirketinizin aldığı önlemler nelerdir?

Sadece çalıştığımız endüstriyel inşaat sektörü hakkında değerlendirme yapabilirim. Şu ana kadar Covid-19 krizinin yıllar önce planlanmış olan yatırımların gerçekleşmesini ciddi ölçüde etkilemediği düşüncesindeyim. Bazı projeleri yavaşlattı fakat durdurmadı. Geçen yılın mart ayından önce anlaşma yaptığımız projeleri başlatıp başarıyla tamamlayabildik. Gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi, tıbbi ekipman üretimi, kurye hizmetleri, elektronik vb. gibi sektörlere yapılan yatırımların büyüme potansiyeline sahip olduklarına inanıyoruz. Buna bağlı olarak beklentilerimiz, inşaatını üstlenebileceğimiz endüstriyel tesis projelerinin yeterli sayıda olacağı yönündedir.

Lojistik üs ve depo alanlarında yatırımların da eksik olmadığını görüyoruz. Mart 2020'de yaşanan ilk kargaşadan sonra, bu sektördeki yatırımcılar doğru yaklaşımı buldu diyebiliriz. Online ticarette gözlenen büyüme ve diğer sektörlerin hızlı gelişimi göz önüne alındığında Covid krizinin oldukça olumlu bir etki yaratacağına inanıyoruz.

Ülkede mevcut ikili ticaret odalarının büyük bir kısmının ve yurtdışındaki ticaret ataşelerinin Ekonomi Bakanlığı ve Bulgaristan Yatırım Ajansı ile birlikte yer aldığı "Bulgaristan - Yeni Bir Nearshoring Destinasyonu" girişiminin olumlu bir etki yaratmasını bekliyoruz. Bu süreç elbette, söz konusu çabaların etkisi hissedilene kadar ve tedarik zincirlerinin kısalması sürecinde relokasyona şahit olmamıza kadar biraz zaman almış olacak.

Mevcut durumda çalışanlarımızın sağlığını korumak temel önceliklerimizden biridir. Bu nedenle şirketimizde virüsün yayılmasını sınırlandırmak amacıyla bazı önlemler alındı. Bu tedbirlerden bazıları; idari personelimizin tamamı için vardiyalı çalışmanın uygulanması, ofislerin düzenli olarak dezenfekte edilmesi, sosyal mesafeyi koruyacak şekilde personel çalışma yerleri arasında mesafe konulması, toplantı ve ziyaretlerin öncelikli olarak online düzenlenmesi, etkinlik ve forumlara online olarak katılım sağlanmasıdır.

Aynı zamanda, ülkede olağanüstü salgın durumunun ilanından bu yana, müşterilerimiz ile mutabık kalınan terminler nedeniyle şantiyelerimizdeki çalışmalara hiç ara verilmedi.

- Devlet kurumların önünde veya başka şekilde BULTİŞAD’ın çabalarıyla çözümü bulunabilecek sorunlarınız var mı?

Şirketimiz bugüne kadar sadece özel müşterilerle çalıştı. Devlet tarafından finanse edilen projelerin yanı sıra kamu ve altyapı ihalelerine katılmamaya karar verdik.

Oda’daki üyeliğimiz, sizlerin çabalarınız ile potansiyel müşterilerimiz olan Oda üyeleri arasında hizmetlerimizi tanıtmak ile ilgilidir.

İleride uzun vadeli bir ortaklık oluşturmak istediğimiz farklı mesleki geçmişlere sahip insanlarla iş ilişkileri kurmak bizim için çok önemlidir. Düzenlemiş olduğunuz çeşitli etkinliklere katılımımız bizi sektörümüzde tanınır hale getiriyor ve inşaat alanında yeni projeler uygulamamıza daha da yardımcı oluyor.

Kaynak: www.bgtrchamber.com/


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

17 OCAK 2021     

-Toplam Vaka Sayısı: 211 736
-Son 24 Saat Yapılan Test Sayısı:4 628
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:233
-Aktif Vaka Sayısı:46 936
-Toplam İyileşen Sayısı:156 326
-Toplam Vefat Sayısı:8 474
-Son 24 Saat Vefat Edenler:17
-Aşı Olanların Toplam Sayısı: 18 332

Kaynak: www.coronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS